איך לייצר שגרת יוגה קבועה במשרד? ארבע עצות טובות למנהלת הרווחה בחברה

איך לייצר שגרת יוגה קבועה במשרד? ארבע עצות טובות למנהלת הרווחה בחברה

חברות וארגונים המעניקים לעובדיהם שיעורי יוגה קבועים במשרד מסייעים לשיפור האקלים הארגוני בכלל, ובפרט לכל אינדיבידואל בחברה להרגיש רגוע ומלא יותר, מוכן יותר למלא את המשימות השונות המוטלות עליו. סיבות נוספות וטובות על מדוע לקיים שיעורי יוגה במשרד תוכלו למצאו כאן.

אז לאחר שהתגבשה החלטה לקיים שיעורי יוגה במשרד, נשאר רק הפן הארגוני. הנה כמה טיפים שיסייעו לתפעול נכון של שיעורי יוגה קבועים במשרדי החברה :

1. מהי כמות משתתפים הרצויה? כדאי לדעת שכל פעילות גופנית בין כותלי המשרד תגרוף בדרך כלל השתתפות של בין 5%-10% נוכחים מכלל העובדים בחברה. לכן, לפני שנכנסים לשגרת יוגה קבועה במשרד רצוי לעשות סקר קצר בין העובדים ולברר כמה דרישה והיענות יש לדבר. חשוב לזכור כי פעילות יוגה קבועה היא זו המביאה לשינוי חיובי בחייהם של העובדים ועל כן, כדאי ואף רצוי לתזכר העובדים כיום לפני השיעור דרך קבוצת וואטסאפ או מייל קולקטיבי. ברגע שיש קבוצת גרעין המגיעה באופן קבוע לשיעורים זוהי הצלחה!

2. מהי השעה הטובה והקבועה לקיום שיעור יוגה במשרד? נתחיל בעובדה שכל שעה היא טובה לתרגול יוגה מעורר ואנרגטי. רצוי לבדוק עם המשתתפים בשיעור מהי השעה העדיפה עליהם, בוקר או אחר הצהריים. כדאי לשים לב מהו סגנון החיים המצוי אצל עובדי החברה. לדוגמא, עובדים עם משפחה ולהם ילדים קטנים יעדיפו את שעות הבוקר (להתחיל מוקדם את היום ולסיים מוקדם כדי להספיק להגיע לילדים). יחד עם זאת, בחברות בהן העובדים צעירים והעבודה מתחילה יחסית מאוחר, אפשר לקיים שיעור בשעות הערב המוקדמות אשר יאפשר לעובדים לחזור לשולחן העבודה מפוקסים ויעילים.

3. איך יוצרים חלל מתאים לשיעורי יוגה במשרד ? אף על פי שלכאורה שיעורי יוגה מתבצעים בחללים המיועדים לכך, למעשה ניתן להתאים כל חדר גדול מספיק לתרגול יוגה. ברוב המשרדים קיים חלל אירוח, חדר ישיבות או חדר כיף, שניתן לייעד לקיום הפעילות פעם בשבוע. לפני השיעור ניתן לפנות את הספה הכיסאות והשולחן הצדה ולפנות שטח מספיק למספר המשתתפים. לא צריך יותר משטח של מזרן יוגה אחד לאדם כדי לתרגל, ועל כן השאלה החשובה היא כמה מזרנים נכנסים בחלל שיצרנו, על מנת שנדע כמה משתתפים יוכלו לקחת חלק בשיעור. אומנם תנוחות מסוימות מתבצעות על מזרן יוגה, אך תנוחות אחרות ניתן לבצע גם בעמידה או בישיבה, ויתאימו גם לחדרים מצומצמים יחסית.

4. האם צריך ציוד קבוע לשיעורי היוגה במשרד ? לרוב, המורה ליוגה מגיעה עם הציוד המתאים והכמות המתאימה, ולכן רצוי לעדכן מראש בכמה משתתפים מדובר. עם זאת, תמיד כיף כשיש ציוד שכזה ברחבי החברה ואולי כדאי לרכוש כמה מזרנים לטובת המשרד, כך העובדים יוכלו לקחת הפסקה קצרה במהלך היום לבצע תנוחה או שתיים, ליישם את הנלמד בשיעור ולחזור רעננים לשולחנם. במחקרים אחרונים נמצא כי תרגול יוגה קבוע של 12 דקות ביום מעודד שינוי בריא באורח החיים. על כן הוצאה חד- פעמית של קנית מזרני יוגה יכולה לחולל פלאים.

 

 

 

הצטרפו לרשימת התפוצה

הרשמו לקבלת עדכונים מעניינים לתיבת הדואר הנכנס שלך