איך ליצור בהירות ולמה? שלושה רעיונות פשוטים

איך ליצור בהירות ולמה? שלושה רעיונות פשוטים

יש לי עקצוצים באצבעות ורצון עמוק לכתוב לכן/ם בעקבות סופת הטורנדו שעוברת מעלינו ובתוכנו. שמתי לב שעל אף המציאות המורכבת שנוצרה, ויחד איתה, הגיעה ההזדמנות ליצירת מרחב אישי (משפחתי, זוגי, פנימי) בהיר יותר ופשוט. מרחב שכזה מאפשר לשיגרת החיים בבית לזרום, לתקשורת פתוחה, לרגיעה והכלה. מחשבה בהירה מאפשרת למערכת העצבים לפעול בצורה מיטיבה ובכך לכל מערכות הגוף (ובהן הנשימה והמערכת החיסונית שלא רק עכשיו כל- כך חשובות). ובעצם מהות היוגה נשענת על יצירת בהירות מחשבתית שמאפשרת בסופו של דבר ׳הארה׳.
אז איך ניצור בהירות בתוך המורכבות? אני מצאתי 3 רעיונות פשוטים :
1. הישארו בתנועה- לתנועה יש כוח אדיר והשפעה עצומה על איך שנרגיש ונחווה את המציאות. יש בכוחה לשנות את הרגשתנו הפנימית, כך שאם אתם חוים תחושת תקיעות או מחנק ״תנערו״ אותה מכם ופשוט תזוזו. הליכה בחוץ, תרגול יוגה לבד או בזום, מדיטציה קצרה ואפילו מסיבת ריקודים של כל המשפחה בסלון הבית (מוזיקה בפול ווליום חובה!) תעזור לכם להרגיש קלילים ואופטימים. למורות/ים שבינינו, טיפ שקיבלתי ממורה נפלאה Leanne Hahn, נצלו את המפגשים עם התלמידים בזום ליצירת מרחב בטוח ונעים, תרגול זורם ולא מאתגר מידי או חדש מידי אלא כזה שיתן קרקע יציבה ומוכרת מתחת לרגליי המשתתפים, בזמן שהאדמה מסביב נחוות כרועדת.
2. תאכלו פשוט- כולנו אוכלים בבית בתקופה הזו, נצלו את הזמן הזה כדי להזין עצמכם ביותר ירקות וארוחות קלילות, השתמשו במה שיש בבית, היו יצירתיים, נסו שילובים חדשים במקום לרוץ ולקנות חדשים, הנביטו עדשים והשתמשו בירקות עייפים לפשטידות או מרקים. אוכל פשוט יאפשר למערכת העיכול לתפקד טוב יותר, לגוף לחוש עירני ונינוח ולמחשבה לתחושת בהירות ונחת. ולעוד רעיונות על תזונה פשוטה ובריאה לכו לדף הפייסבוק של שני בנאי, שהיא בת דודה ושפית מיוחדת במינה. שני בנאי – בישול בריא Shanie Banai – Natural Cooking
3. תצרכו תוכן מטיב- כמות החדשות, הפוסטים, התוכן הויראלי שמגיע אלינו היא עצומה! תבחרו על מה להתעכב ועל מה לפסוח. באחד הסמינרים בהם השתתפתי עם מורה גדול ושמו פול הארווי, דובר על ההזנה של היוגי שמלבד ההזנה הפיזית חשובה לא פחות ההזנה האינטלקטואלית, המסר שלו אז מהדהד בי עד היום ואני מנסה לצמצם את הקשר שלי עם תוכן לא ראוי, לא תורם ואף מזיק. נסו להפחית בכמות התוכן אליו אתם נחשפים ותבחרו בקפידה את סוג התוכן אליו אתם בוחרים להחשף. ולאט לאט תיווכחו איך המחשבה נעשית מעודנת וצלולה.

בברכת ימים בריאים בהירים וברורים לכולנו,
עומר.

הצטרפו לרשימת התפוצה

הרשמו לקבלת עדכונים מעניינים לתיבת הדואר הנכנס שלך