השתנות // המסע שלי עם היוגה// חלק ב׳

השתנות // המסע שלי עם היוגה// חלק ב׳

לעד אתגעגע להודו, ותמיד הלב שלי ירצה לחזור לשם.
הטבע העוצמתי, התרבות השונה, הכל מפעים ומרתק, ולכל מקום שבו הסתכלתי מחלון האוטובוס בדרך לדרמסלה שבצפון הודו, ליבי התרחב. בכל רגע בנסיעה בארץ הרחוקה אבא שלי היה איתי, ומילותיו מן העבר מהדהדות אליי ׳אולי תסעי קצת להודו? זה יעשה לך טוב׳.
כשהגעתי לדרמסלה הנחתי את חפציי בחדר קטן ומיד התחלתי לשוטט בכפר בתחושת סקרנות מהלא נודע, ויחד עם זאת תחושת מוכרות של בית. הגעתי למרכז הכפר וראיתי דף נייר תלוי על קיר בניין, מישהו מפרסם שיעורי יוגה. בבוקר שלמחרת כבר התייצבתי  לשיעור. למורה קראו פנקג׳, האנגלית שלו היתה בסיסית, הוא דיבר במשפטים קצרים ועברנו מתנוחה לתנוחה במשך כשעה. בסוף השיעור ניגשתי אליו ושאלתי ׳איזה יוגה זו?׳ והוא ענה ׳האת׳ה יוגה׳ (ע׳פ המסורת, האת׳ה יוגה היא השם הכולל לתרגול תנוחות היוגה, ומעבר לכך יש תרגולים אחרים ביוגה שלא קשורים לתרגול תנוחות פיזיות ולהם שמות אחרים). נהנתי מדרך ההוראה שלו, היה שם משהו נקי ופשוט, וחזרתי לתרגל איתו בבקרים הבאים.
מתוך כתיבת שורות אלה ותהליך ההזכרות עולה בי ההכרה כי הגעתי להודו לאחר שאיבדתי את אבי ובמסע שם מצאתי משהו בתוכי
חודשיים לא הספיקו וכששבתי לארץ כבר היו לי תוכניות לחזור, ואכן חזרתי ב2012 ושוב ב2014. הביקור האחרון הגיע לאחר ששוב איבדתי משהו יקר והפעם זו היתה  סיומה של מערכת יחסים. שיברון לב הביא אותי בחזרה לשם ורצון חזק למצוא תשובות בתוכי לכל אותן שאלות שלא היה להן מענה מבחוץ, לכל אותן התרחשויות חיצוניות שלא היו בשליטתי. ובאותו ביקור אחרון כבר ידעתי שהפעם זה לתמיד, היוגה ואני, ונשארתי בדרמסלה לתרגל עם פנקג׳ במשך כחודש, פעמיים ביום, שלוו בתזונה נקייה, קריאת ספרים, שיטוטים בכפר ובטבע מסביב לו.
ועוד יותר התחזקה ההבנה בתוכי שאם ארצה אי פעם להעביר את האוצר הנפלא הזה הלאה, אני מחויבת לו בעצמי. התחזקה הידיעה שלא אוכל להיות מורה אם לא אהיה מושקעת ומחויבת בעצמי להתפתחות, ללמידה ולטרנספורמציה אמיתית. ומאז הביקור האחרון שלי בהודו, בחלל היוגה של פנקג׳ ועד לרגע הזה כשאני כותבת את שורות אלה, היוגה צועדת איתי בכל יום כתרגול תנועתי ובכל נשימה כתרגול תודעתי, ובכל מפגש עם קרוב או זר כתרגול בהתבוננות.
כשחזרתי לארץ מאותו ביקור הגיעה אלי המלצה על סטודיו קטן ומיוחד במרכז העיר. ניגשתי לשם באחד הבקרים ועל לוח המודעות בכניסה הופיע פרסום על קורס מורים שמתקיים באוגוסט בצ׳כיה. באותו שבוע קניתי מקום בקורס וכרטיס טיסה.
המשך בפוסט הבא.

הצטרפו לרשימת התפוצה

הרשמו לקבלת עדכונים מעניינים לתיבת הדואר הנכנס שלך