למה יוגה במשרד? 9 סיבות טובות

למה יוגה במשרד? 9 סיבות טובות

היוגה מלמדת כי קיים קשר בלתי נפרד בין הפן הפיזי לבין התפקוד המנטלי. ניצניו הראשונים של קשר זה נשמעו לפני כ5000 שנים. מאז ועד היום, יצאו מחקרים רבים אשר הוכיחו את היתרונות הבולטים של תרגול היוגה, שהתפתח בעשורים האחרונים גם בארץ. ודווקא היום, כאשר החיים נעים בקצב מסחרר, והשגרה עוברת מהכיסא של האוטו לכיסא שבמשרד, יותר ויותר אנשים מוצאים את היוגה ככלי מרגיע, משקיט ומחזק, פיזית ונפשית. הנה כמה סיבות טובות להכניס את היוגה לחיי המשרד :

1. ישיבה ממושכת מקצרת ומחלישה את השרירים. תרגול יוגה במשרד מאפשר חיזוק והארכה של השרירים, ומסייע לתנועה אופטימלית בפעילויות יומיומיות.

2. שיעורי יוגה במשרד מסייעים לגיבוש בין העובדים ולתחושת חוויה משותפת של הצלחה. תחושה זו מעודדת התמדה בתרגול, המובילה לשינוי הרגלים ולאורח חיים בריא.

3. עובדי משרד חווים מתח ולחץ במהלך היום, נדרשים לעמוד ביעדים ובלוחות זמנים צפופים. תרגול יוגה במשרד מלמד אותם כיצד לשלב תנועה ונשימה. שילוב שכזה באופן מיידי מרגיע את מערכת העצבים ומפחית דאגות.

4. שיעורי יוגה במשרד מאפשרים לעובדים ליהנות מהפסקה נינוחה בשגרת היום ולשוב רעננים לעבודתם, ללא אילוצים מיותרים של לוחות זמנים עמוסים, נסיעות והתחייבויות נוספות.

5. מחקרים הוכיחו כי הפסקה בעבודה, לצורך תרגול יוגה, מאפשרת לעובד לחזור לשולחנו כשהוא אנרגטי, מפוקס ויעיל. כך ההפסקה מועילה לעובדים, וגם לארגון כולו.

6. ישיבה ממושכת על כיסא, בגב כפוף ובכתפיים שמוטות, מחלישה את שרירי הגב ויוצרת עומס על עמוד השדרה. בנוסף, ישיבה שכזו מכווצת את בית החזה כך שלריאות יש פחות מקום להתרחב, ובכך פחות חמצן מגיע לדם. תרגול קבוע  של יוגה במשרד תורם לחיזוק שרירי הגב וליציבה נינוחה, ובכך להגדלת נפח הנשימה והזרמת חמצן לכל חלקי הגוף.

7. בסביבת עבודה מאתגרת ואינטנסיבית, שגרת יוגה קבועה מחוללת פלאים: היא מטפחת קשרים עצביים במוח, מעודדת גמישות מחשבתית והופכת כל אתגר להזדמנות.

8. שהייה ממושכת במשרד הסגור עלולה לייצר תחושה של "דאון". מחקרים מוכיחים כי תרגול יוגה קבוע מפחית תסמיני חרדה ודיכאון ויוצר עליה בחוויות חיוביות.

9. תחושת השלווה והרגיעה שמגיעה עם תרגול היוגה, יכולה להמשך גם בימים שאחריו, ואף מסייעת לשינה נינוחה וערבה. כך שהעובד קם בבוקר רענן ומוכן למלא את המשימות השונות המוטלות עליו.

 

הצטרפו לרשימת התפוצה

הרשמו לקבלת עדכונים מעניינים לתיבת הדואר הנכנס שלך